M4A1 COLT

Relva pikkus – 91 cm (kokkukäiva kabaga – 83 cm)

Relva kaal – 2,9 kg

Ümberlaadimine lukust

Laskerežiimide ümberlülitus nupul
Teleskoopkabaga

Legendaarset ründevintpüssi М16 kasutati paljudes USA armee ja liitlaste erioperatsioonides. Siiski ilmnes pärast Vietnami operatsioone vajadus moderniseerida relv kasutamiseks spetsiifilisemates tingimustes. Tuli suurendada hävitusjõudu ja laskekaugust ning konstrueerida kompaktsem mudel.


Seega töötas firma Colt 1960. aastate keskpaiku vintpüsside M16 põhjal välja kompaktsete automaatide Colt Commando (M4) modifikatsioonid.  Colt Commando arendused olid lühendatud raua, teleskoopkaba ja täiustatud leegisummutajaga. Paraku kaotas USA armee noil aegadel kiiresti kompaktsete automaatide vastu huvi. Selle juurde tuldi tagasi 1990. aastatel, kui vana idee asendada püstolid ja iganenud püstolkuulipildujad ühe efektiivsema relvamudeli vastu Ameerika militaristidele taas huvi hakkas pakkuma.


1996. aastal töötati erioperatsioonijõudude tellimusel vintpüssi М16А3 põhjal välja täisautomaatne, kergem ja väiksem mudel М4А1. Modifikatsioon М4А1 erineb vintpüssist М16А3 selle poolest, et sellel on 4 fikseeritud asendiga teleskoopkaba, lühendatud raud ja vastavalt ka lühendatud käekaitse (relva mugavaks hoidmiseks), mis võimaldas oluliselt kaalu vähendada. Lisaks sellele sai mudel vahetatava sihiku (optilise, punatäpp- või öösihiku) paigaldamise võimaluse.


М4А1 karakteristikud teevad sellest asendamatu abimehe niinimetatud kontaktsõja pidamiseks linnatingimustes, sealhulgas operatsioonideks piiratud aladel. Just seepärast kasutavad seda politsei ja armee eriüksused rohkem kui 40 riigis Kanadast Singapurini.


Kompaktsete automaatide М4А1 kõigi väärtuste juures tõi selle relva kasutamise kogemus USA terrorismivastases aktsioonis Afganistanis 2002. aastal mitte just kõige paremaid vastukajasid. Märgiti, et lühendatud raud tõi kaasa efektiivse tulekauguse vähenemise, laskekiiruse suurenemise ja detailide kiirema kulumise. Relva raud ja käekaitse kuumenesid väga kiiresti üle.

 

+372 56 120 160

©2018 by DogTag