VINTPÜSS VSS “VINTOREZ”

Relva pikkus – 90 cm

Relva kaal – 2,6 kg

Ümberlaadimine lukust

Laskerežiimide ümberlülitus nupul

Vaikne snaiprivintpüss mitteametliku nimega VSS „Vintorez“ töötati välja 1987. aastal. Esimene otsus varustada erisalgad selle erilise relvaga võeti vastu 70. aastatel. Nõudmised uuele snaiprivintpüssile olid väga kõrged ja kohati vastukäivad. Seetõttu kulus väljaarendusele väga kaua aega. Nõudmised vintpüssile olid järgmised: vaenlase varjatud kahjustamine kuni 400 m kauguselt, ameerika teraskiivri läbistamine, erinevate sihikute kasutamise võimalus, kompaktsus ja kergus, põhiliste sõlmede demonteerimise võimalus salajaseks transportimiseks ja seejärel kiire kokkupaneku võimalus. 1987. aastal jäädi peatuma 9 mm vintpüssi variandil.


VSS-il oli  puust mittekokkukäiv kaba laia ja mugava  juhtimispidemega, mille saab pakkimisel gabariitide vähendamiseks küljest ära võtta. VSS ei ole täiesti helitu relv. Lasu heli vastab umbes väikesekaliibrilisele vintpüssile ja seda on võimalik eristada ainult vaikuses, mis on märgatavalt parem kui summutiga relvade puhul. VSS-i ressurss on ametlikult 1500 lasku, aga õigeaegse hoolduse, puhastamise ja õlitamise korral peab see relv vastu kuni 5000 lasku ilma, et lahinguomadused halveneksid.


Esimesed tuleristsed sai VSS „Vintorez“ Esimeses Tšetšeenia sõjas. Seejärel on seda korduvalt kasutatud kõigi endise Nõukogude Liidu territooriumil tekkinud konfliktide lahendamisel.


Kahjuks on ebaseaduslikud relvarühmitused tänu mustale turule hakanud seda relva kasutama terroriaktide toimepanekuks.

 

+372 56 120 160

©2018 by DogTag